Domů

Adopce - Philemon Nono Olong

Zpět
Číslo dítěte: 41599
Chlapec,
Dítě vyřazeno z adopce
Město, čtvrť: Nairobi Kayole
Země: Kenya
Matka: Everline Awino, dělá keramiku
Otec: -, hlídač
Opatrovník: -
Popis situace: Edward žije s rodiči a má 4 sourozence: dvojče Erick (41600), který je také v adopci, o 2 roky starší sestra Monica (40779) také v programu, dále o 5 let starší Anna a o 8 let starší bratr Samuel. Měsíčně žije rodina z příjmu asi Ksh 9,000 (cca 2250 kč). Bydlí v pronájmu v jedné místnosti. Maminka pracuje ve výrobě keramických hrnců a otec je příležitostný hlídač. Vaří na keramických kamnech, svítí elektřinou a vodu mají v domě. Chlapec je zdravý. Chlapec rád hraje fotbal a ve škole ho nejvíc baví debatní kroužek. Až vyroste, rád by se stal právníkem. V roce 2018 by měl nastoupit do 2. ročníku střední školy.
Kontakt: Hana Jodasová, hana.jodasova@adopceafrika.cz, tel. +420 777 831 836

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.