Domů

Adopce - Ken Loise Mwangi

Zpět
Číslo dítěte: 41767
Chlapec,
Dítě vyřazeno z adopce
Město, čtvrť: Nairobi Dandora
Země: Kenya
Matka: Loise Nyambura, nar. 1976, domácí práce
Otec: Phinihans Kariuki, nar. 1968, nežije s rodinou
Popis situace: Ken žije jen s matkou, otec nežije s rodinou od r. 1999. Matka vydělává asi 5000 Ksh (cca 1250 kč), živí se výpomocí v domácnostech. Ale zájem je v době krize mnohem menší než dříve. Bydlí v 1 místnosti, kterou si pronajímají za 1500 Ksh/měsíčně, vaří na kamnech, svítí petrolejkou a vodu berou z vodovodu. Ken rád čte a hraje fotbal, touží po kole, ale matka nemá dost peněz ani na základní životní potřeby. Až vyroste, rád by se stal mechanikem, V roce 2018 by měl nastoupit do 3. ročníku střední školy.
Kontakt: Hana Jodasová, hana.jodasova@adopceafrika.cz, tel. +420 777 831 836

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.