Domů

Adopce - Xaverian Musichi Otumba

Zpět
Číslo dítěte: 41793
Chlapec,
Není adoptován
Město, čtvrť: Vihiga Kilingili
Země: Kenya
Matka: Briget Sunday Lubutse, nar. 1970, žena v domácnosti
Otec: Geoffrey Musichi, nar. 1976, drobný farmář
Popis situace: Xaverian Musichi se narodil 2.5.2006 v Emakale Village, Kilingili. Otec Geoffrey Musichi se narodil 1976 a je drobný farmář. Matka Bridgit Sunday se narodila 1978 a je v domácnosti. Chlapec má sourozence: Centrine Musich, Zinat Omina, Salva Dadir, Saisi Vithengwa a Rose Bujede. Jejich měsíční příjem je 2000 KES. Žijí v polozděném domě. Používají dřevo na vaření, petrolejku na světlo a vodu na vaření, pití a praní z potoka. Jejich příjem nestačí na výchovu dětí. Chlapec rád hraje fotbal a ve škole ho nejvíc baví debatmí kroužek. Až vyroste, rád by se stal právníkem. V roce 2018 by měl nastoupit do 8. třídy základní školy.
Kontakt: Helena Kučerková, helena.kucerkova@adopceafrika.cz, tel. +420 724 855 974

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.