Domů

Adopce - Belinda Omallah Apiyo

Zpět
Číslo dítěte: 50275
Dívka,
Dítě vyřazeno z adopce
Město, čtvrť: Kisumu Rusinga Island
Země: Kenya
Matka: Real Atieno Omallah, nar. 1962, drobný domovnice
Otec: George Omallah, nar. 1944, rybář
Opatrovník: -
Popis situace: Belinda má 6 sourozenců: Mercyline 33, Eunice 30, Evaline 27, Emilly 25, Jackline 23 a Brian 16. Žijí na ostrově Rusinga na venkově, vodu berou z Viktoriina jezera. Vaří na dříví a svítí petrolejkami. Otec je starý a namůže již tolik pracovat, příjmy jsou malé a závisí na výlovu. Dívka je ve 3. ročníku střední školy, zbývá jí poslední rok a střední školu dokončí (stav 2017).
Kontakt: Hana Jodasová, hana.jodasova@adopceafrika.cz, tel. +420 777 831 836

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.