Domů

Adopce - Edwin Ohuru

Zpět
Číslo dítěte: 50290
Chlapec,
Dítě vyřazeno z adopce
Město, čtvrť: Kisumu Rusinga Island
Země: Kenya
Matka: Sarah Akoth Ouru, nar. 1969, zemřela
Otec: -, zemřel
Opatrovník: -, nezaměstnaný
Popis situace: Edwin má jednoho bratra Collince, který je také v adopci 50305. Žijí na venkově s prarodiči v hliněném domku ve 3 místnostech, vaří na dříví, vodu berou z jezera. Prarodiče jsou staří a nemohou pracovat, stěží uživí rodinu a udrží vnoučata na škole. Dědeček dělá příležitostné práce na farmách v okolí. Chlapec je ve 3. ročníku střední školy, chybí mu tedy jeden rok, aby střední školu dokončil (stav 2017).
Kontakt: Hana Jodasová, hana.jodasova@adopceafrika.cz, tel. +420 777 831 836

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.