Domů

Adopce - Jeremiah Ogweno

Zpět
Číslo dítěte: 50293
Chlapec,
Dítě vyřazeno z adopce
Město, čtvrť: Kisumu Rusinga Island
Země: Kenya
Matka: Anjelina Atieno, nar. 1961, prodává ryby
Otec: Kizia Opondo, nar. 1959, rybář
Opatrovník: -
Popis situace: Jeremiah má osm sourozenců: Eunice, Millicen, Daniel, Raphael, Sophia, Ken a Eric. Čtyři jeho sourozenci chodí do školy, dva jsou na vyšší střední a dva na střední. Bydlí ve vlastním domku ve 4 místnostech. Otec je rybář a matka prodává ryby. Příjem závisí na výlovu a je těžké udržet všechny děti na škole. Jeremiah rád hraje fotbal a poznává nové kamarády. Ve škole má ráda matematiku a angličtinu. Po dostudování by chtěl být pilotem.
Kontakt: Hana Jodasová, hana.jodasova@adopceafrika.cz, tel. +420 777 831 836

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.