Domů

Adopce - Dominic Vitonya

Zpět
Číslo dítěte: 50449
Chlapec,
Dítě vyřazeno z adopce
Město, čtvrť: Nairobi Hamisi
Země: Kenya
Matka: -, žijí odděleně
Otec: James Kilungu, nar. 1976, zedník
Opatrovník: -, farmář
Popis situace: Dominic žije s dědečkem a má mladšího bratra Allana. Dědeček má polohliněný domek o 6 místnostech, vodu nosí z řeky a svítí petrolejkami. Otec s nimi nežije protože se nechává najímat na příležitosné práce a musí cestovat. Dědeček má malý pozemek, kde pěstují potraviny pro svou potřebu a něco málo na prodej na trhu. Přijem rodiny nestačí na pokrytí základních potřeb. Dominic rád tráví čas se svými přáteli a škole ho nejvíc baví debatní kroužek. Až vyroste, rád by se stal právníkem. V roce 2018 by měl nastoupit do 4. ročníku střední školy.
Kontakt: Hana Jodasová, hana.jodasova@adopceafrika.cz, tel. +420 777 831 836

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.