Domů

Adopce - Edwin Mwangi

Zpět
Číslo dítěte: 50464
Chlapec,
Dítě vyřazeno z adopce
Město, čtvrť: Nairobi Buruburu
Země: Kenya
Matka: Judy Washu, nar. 1972, farmaří
Otec: Kanyi, farmaří
Opatrovník: -
Popis situace: Edwin se narodil 20. 6. 1998 a má pět sourozenců, kteří chodí do školy. Rodina žije na venkově v oblasti Nyeri county, kam se přestěhovali z Nairobi kvůli těžkým životním podmínkám ve městě. Rodiče se živí farmařením, prodejem úrody na tržišti vydělají okolo 4 000 Ksh (cca 1 000 kč) měsíčně. Ostatní farmáři dělají totéž, takže není vždy snadné zboží prodat. Bydlí ve vlastním třípokojovém dřevěném domku, vaří na dříví, svítí petrolejkami a vodu berou z řeky. Edwin je zdráv. Jeho bratr Steven je také v adopci pod č. 51794. Chlapec rád plave a ve škole ho nejvíc baví dramatický kroužek. Až vyroste, rád by se stal novinářem. V roce 2018 by měl nastoupit do 4. ročníku střední školy.
Kontakt: Hana Jodasová, hana.jodasova@adopceafrika.cz, tel. +420 777 831 836

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.