Domů

Adopce - Esther Wanjiku

Zpět
Číslo dítěte: 50489
Dívka,
Dítě vyřazeno z adopce
Město, čtvrť: Nairobi Githembe
Země: Kenya
Matka: Jane Wambui, nar. 1970, příležitostné práce
Otec: -
Opatrovník: -
Popis situace: Esther se narodila 31. 12. 1998 a žije s matkou a tetou ve slumu v pronajatém plechovém příbytku, za který platí nájem 1200 Ksh měsíčně. Její bratr Brian zůstává u babičky ve městě Limuru. Doma vaří na dřevěném uhlí, svítí petrolejkou a vodu nosí z vrtu. Esther občas mívá oční alergii a musí si kapat do očí kapky na předpis. Matka se nedávno naučila základům pletení v kurzu pletení a snad bude mít lepší šanci zvýšit tak ubohý rodinný příjem. Esther se ráda dívá na fotbal a ráda by se věnovala obchodování (pletení svetrů).
Kontakt: Hana Jodasová, hana.jodasova@adopceafrika.cz, tel. +420 777 831 836

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.