Domů

Adopce - Monica Nduku Naiki

Zpět
Číslo dítěte: 50495
Dívka,
Dítě vyřazeno z adopce
Město, čtvrť: Nairobi Githembe
Země: Kenya
Matka: Emily Wjeri, nar. 1968, prodavačka v kiosku
Otec: Joshua Ndwika, nar. 1956, prodavač v kiosku
Opatrovník: -
Popis situace: Oba rodiče jsou prodavači ovoce v provizorních stáncích. Monica má tři sourozence a všichni žijí v pronajatém dvoupokojovém plechovém domku. Dívka trpí již od dětství na opakové chřipky a nachlazení. Prodělala několik vyšetření a diagnostikovali jí alergii, když byla v 6. třídě. Pak jí zjistili astma v nemocnici Kenyatta National Hospital, kam zamířila s problémy s dýcháním a bolestí na hrudi. Monice předepsali léky, ale bohužel se ukázalo, že obsahují síru, takže jí lékaři museli změnit medikaci. Dívce se daří již dobře, záchvat neměla od té doby, co bere léky. Musí je ale užívat každý den. Dívka ráda čte a ve škole ji nejvíc baví novinářský kroužek. Ráda by se stala moderátorkou. V roce 2018 by měla nastoupit do 4. ročníku střední školy.
Kontakt: Hana Jodasová, hana.jodasova@adopceafrika.cz, tel. +420 777 831 836

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.