Domů

Adopce - Dave Ochieng

Zpět
Číslo dítěte: 50528
Chlapec,
Není adoptován
Město, čtvrť: Kisumu Rusinga Island
Země: Kenya
Matka: Judith Akoth, nar. 1967, prodává ryby
Otec: Frederick Ayasa, nar. 1960, farmář
Opatrovník: -
Popis situace: David má 2 sestry a 2 bratry: Steven, Velma, Joseph a Peter. Bydlí v hliněném domku ve 3 místnostech, vodu berou z jezera, vaří na dříví a svítí petrolejem. Živí je prodej ryb a jsou tak závislí na výlovu a období, kdy je výlov povolen nebo zakázán. Otec je farmář a pěstuje plodiny a Dave mu rád pomáhá. Ve volném čase hraje rád fotbal se svými kamarády. V závěrečném vysvědčení v roce 2014 měl například ze společenských věd a křesťaství známku B. Chlapec je ve 3. ročníku střední školy, chybí mu tedy jeden rok, aby střední školu dokončil (stav 2017).
Kontakt: Markéta Zlá, marketa.zla@adopceafrika.cz, tel. +420 724 918 470

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.