Domů

Adopce - Joseph Onyango Karan

Zpět
Číslo dítěte: 5066
Chlapec,
Dítě vyřazeno z adopce
Město, čtvrť: Kisumu Rusinga Island
Země: Kenya
Matka: Eunice Akinyi, nar. 1975, drobné podnikání
Otec: George karan, nar. 1966, farmář
Opatrovník: -
Popis situace: Joseph má 5 sourozenců: Dave je mladší o 7 let, Dotty je mladší o 9 let, Faith je mladší o 11 let, Steve je mladší o 13 let a Amos je o 19let mladší než Joseph. Otec farmaří, ale není příliš zdráv, takže na práci nestačí. Maminka prodává potraviny. Kvůli zdravotním problémům otce bylo dost peněz vydáno na jeho léky a léčbu. Všichni Josephovi sourozenci chodí do školy kromě nejmladšího Amose. Zajistit každodenní chod domácnosti je problém.
Kontakt: Hana Jodasová, hana.jodasova@adopceafrika.cz, tel. +420 777 831 836

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.