Domů

Adopce - Walter Ndeswe Ochieng

Zpět
Číslo dítěte: 50673
Chlapec,
Dítě vyřazeno z adopce
Město, čtvrť: Kisumu Rusinga Island
Země: Kenya
Matka: Dorine Adoyo, farmářka
Otec: Selemia Ndeswe, nezaměstnaný
Popis situace: Walter má 6 sourozenců a 5 z nich už má vlastní rodiny a nežijí doma. Rodina má domek z hlíny s 5 místnostmi, vodu berou z jezera a svítí petrolejem, vaří na dříví. Walter má epilepsii a občas omdlévá. Jeho bratr je na SŠ, kde se platí vyšší školné než na ZŠ a rodina stěží pokryje základní výdaje domácnosti. Otec je již starý a nemůže pracovat, rodina je početná, protože otec žil v polygamním svazku a měl celkem 3 ženy. Jen Walterova matka ještě může pracovat na malé farmě. Nyní (r. 2015) Walter studuje na střední škole zednictví.
Kontakt: Hana Jodasová, hana.jodasova@adopceafrika.cz, tel. +420 777 831 836

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.