Domů

Adopce - Jack Ochieng Oganga

Zpět
Číslo dítěte: 50703
Chlapec,
Dítě vyřazeno z adopce
Město, čtvrť: Kisumu Rusinga Island
Země: Kenya
Matka: Lucy Adhiambo, nar. 1978, prodává kukuřici
Otec: Moses Oraya, nar. 1949, rybář
Opatrovník: -
Popis situace: Jack má 4 mladší sourozence: Naftal, Wycliffe, Nerea a Antony. Bydlí ve třech místnostech v hliněném domku, který vlastní. Vaří na dříví a svítí lampami. Vodu berou z jezera, ale nedávno matka pořídila tank, takže budou sbírat dešťovou vodu. Otec je rybář a jeho příjem závisí na úlovku, takže finance jsou velmi nejisté. Matka pracuje v mlýně na kukuřičnou mouku a prodává ji. Rodinný příjem je nestálý a proto je pro ně velice těžké udržet děti ve škole. Jack je členem chrámové sboru a má rád fotbal. V závěřečném vysvědčení v roce 2014 měl například z Chemie A- a z Angličtiny B.
Kontakt: Hana Jodasová, hana.jodasova@adopceafrika.cz, tel. +420 777 831 836

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.