Domů

Adopce - Lucky Njeta

Zpět
Číslo dítěte: 50720
Chlapec,
Dítě vyřazeno z adopce
Město, čtvrť: Nairobi Buruburu
Země: Kenya
Matka: Lucy Ayieta, nar. 1972, v domácnosti
Otec: David Blasio, nar. 1968, číšník
Opatrovník: -
Popis situace: Lucky žije s oběma rodiči a dvěma sourozenci (Polycarp a Victrome). Otec je číšník v hotelu a živí rodinu z příjmu 6 000 Ksh měsíčně. Rodina žije v pronájmu v plechovém domku. Vaří na dřevěném uhlí, svítí petrolejkami a vodu berou z vodovodu. Lucky rád hraje fotbal, čte si a plave. Je zdravý a chtěl by být pilotem.
Kontakt: Hana Jodasová, hana.jodasova@adopceafrika.cz, tel. +420 777 831 836

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.