Domů

Adopce - Sharon Joan Ayuma

Zpět
Číslo dítěte: 50777
Dívka,
Dítě vyřazeno z adopce
Město, čtvrť: Maragoli Elwunza
Země: Kenya
Matka: zemřela, farmaří
Otec: zemřel, farmaří
Opatrovník: -, nar. 1943
Popis situace: Sharon Ayuma žije s oběma rodiči. Má celkem 8 sourozenců: Lydia, Janet, Geodfrey, Christine, Moses, Maureen, Jackline a Patrick. Měsíčně má rodina příjem asi 1000 Ksh. Bydlí ve 4 místnostech, doma vaří na dříví, svítí petrolejkou a vodu nosí z řeky. Sharon má problémy se zuby. Dívka ráda pomáhá s farmařením a ve škole ji nejvíc baví dramatický kroužek. Ráda by se stala doktorkou. V roce 2018 by měla nastoupit do 4. ročníku střední školy. Přišla o adoptivní rodiče, pomůže ji někdo ve studiích??
Kontakt: Hana Jodasová, hana.jodasova@adopceafrika.cz, tel. +420 777 831 836

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.