Domů

Adopce - Isack Olunga Omondi

Zpět
Číslo dítěte: 50877
Chlapec,
Není adoptován
Město, čtvrť: Kisumu Rusinga Island
Země: Kenya
Matka: -, zemřela
Otec: -, zemřel
Opatrovník: Bonphace O. Owino (strýc/uncle), nar. 1959, rybář
Popis situace: Isaac žijí se strýcem poté, co rodiče zemřeli. Má dva sourozence: Robert 21 a Rosemary 15 – je v adopci pod č. 50873. Strýc je rybář a má vlastní rodinu a živí celkem 12 lidí. Je pro něj velmi obtížné udržet všechny děti na škole s tak nejistým a nepravidelným příjmem rodiny. Rodina bydlí v hliněném domku o třech místnostech, vodu berou z jezera a svítí petrolejovými lampami.
Kontakt: Jarmila Palacká, jarmila.palacka@adopceafrika.cz, tel. +420 777 580 503

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.