Domů

Adopce - Rogers Masheti

Zpět
Číslo dítěte: 50926
Chlapec,
Dítě vyřazeno z adopce
Město, čtvrť: Nairobi Kibera
Země: Kenya
Matka: Violet Egeiza, nar. 1976, v domácnosti
Otec: Vincent Miemba, nar. 1965, doručovatel v kanceláři
Opatrovník: -
Popis situace: Rogers má 4 sourozence: Lavincia, Gregory, Mitchell a Mike, který je nevlastní. Otec vydělává jako doručovatel v kanceláři vládního úřadu a má příjem 8000 Ksh (cca 2000 kč) měsíčně. Bydlí v domku za nájem 1500 Ksh. Rogerův starší bratr musel nechat školu kvůli finančním problémům. Roger je zdráv. Rodina doma vaří na dřev uhlí a petrolej. vařiči, svítí elektřinou a vodu berou z rozvodného místa komunitního vodovodu.
Kontakt: Hana Jodasová, hana.jodasova@adopceafrika.cz, tel. +420 777 831 836

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.