Domů

Adopce - Oduor Mateces

Zpět
Číslo dítěte: 50934
Chlapec,
Dítě vyřazeno z adopce
Město, čtvrť: Nairobi Check Point
Země: Kenya
Matka: -, farmaří
Otec: Timon Okeyo, nar. 1968, tesař
Opatrovník: -, výpomoc v domácnosti
Popis situace: Matexus a jeho sestra Diana žijí u tety ve slumu Ngando v jedné místnosti z plechu. Teta má 2 vlastní děti. Matexusův otec je truhlář v národním parku Massai Mara a matka žije na venkově s ostatními dětmi na malé farmě. Otec posílá tetě peníze, aby se o děti mohla starat. Chlapec má celkem 5 sourozenců: kromě Diany ještě: Chevline, Winnie, a nejstarší Celestine a Evalyne, které jsou již vdané. Doma vaří na dřevěném uhlí, svítí petrolejkou a vodu nosí z vodovodu. Chlapec má rád fotbal a je zdravý.Ve škole ho nejvíc baví dramatický kroužek. Až vyroste, rád by se stal zubařem. V roce 2018 by měl nastoupit do 4. ročníku střední školy.
Kontakt: Hana Jodasová, hana.jodasova@adopceafrika.cz, tel. +420 777 831 836

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.