Domů

Adopce - Lidya Adhiambo

Zpět
Číslo dítěte: 51150
Dívka,
Dítě vyřazeno z adopce
Město, čtvrť: Kisumu Siaya
Země: Kenya
Matka: -, zemřela
Otec: Gabriel Oduor, nar. 1970, zemřel
Opatrovník: -, v domácnosti
Popis situace: Lidia chodí na ZŠ Mur Malanga. Oba rodiče zemřeli a tak žije u příbuzných. Je jedináček. Měsíčně má rodina, kde žije, příjem asi 2000 Ksh (cca 500 kč). 8 lidí bydlí v jedné místnosti hliněného domku, kde vaří na dříví a svítí petrolejem, vodu berou z vrtu. Lidia má malárii, ale léky neužívá. Dívka ráda hraje fotbal a ve škole ji nejvíc baví hraní her. Ráda by se stala učitelkou. V roce 2018 by měla nastoupit do 1. ročníku střední školy.
Kontakt: Hana Jodasová, hana.jodasova@adopceafrika.cz, tel. +420 777 831 836

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.