Domů

Adopce - Georgergis Omondi Guya

Zpět
Číslo dítěte: 51330
Chlapec,
Není adoptován
Město, čtvrť: Kisumu Mbita
Země: Kenya
Matka: Syprine Guya, nar. 1967, drobný prodej
Otec: zemřel, zemřel
Opatrovník: -
Popis situace: Omondi má celkem 9 sourozenců a je z polygamní rodiny, dva starší nevlastní sourozenci již s rodinou nežijí. Otec měl tři ženy než zemřel. Omondiho matka živí početnou rodinu prodejem potravin v malém krámku, ale na venkově se mnoho nevydělá, protože lidé nemají moc peněz a mají většinou vlastní pole. Omodi má velice rád fotbal a také hry spojené se skákáním přes švihadlo.
Kontakt: Ljuben Nunev, ljuben.nunev@adopceafrika.cz, tel. +420 604 574 636

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.