Domů

Adopce - Cammulance Kavere

Zpět
Číslo dítěte: 51471
Dívka,
Není adoptována
Město, čtvrť: Nairobi Hamisi
Země: Kenya
Matka: Phanice Makungu, v domácnosti
Otec: Aggrey Amulavu, pastor
Opatrovník: -
Popis situace: Carlmyles má pět sourozenců: Humprey, Hilda, Calvin, Hillary a nejmladší, nevlastní sourozenec, God'swill. Rodina má čtyřpokojový domek z hlíny, kde vaří na dříví, vodu berou z řeky a svítí petrolejkou. Otec je pastor a jeho příjem se odvíjí od milodarů v kostele, což rozhodně nestačí na školní poplatky pro všechny děti. Dívka ráda tráví čas se svými přáteli a ve škole ji nejvíc baví hraní her. Ráda by se stala zdravotní sestřičkou. V roce 2018 by měla nastoupit do 3. ročníku střední školy.
Kontakt: Helena Kučerková, helena.kucerkova@adopceafrika.cz, tel. +420 724 855 974

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.