Domů

Adopce - Livingsone Chatia

Zpět
Číslo dítěte: 51478
Chlapec,
Dítě vyřazeno z adopce
Město, čtvrť: Nairobi Museywa
Země: Kenya
Matka: Febe Imbusi, nar. 1950
Otec: Kilaka Kedogo, nar. 1945
Opatrovník: -, farmaří
Popis situace: Livingstone se narodil 1. 12. 1996 a je sirotek, jeho matka již nežije a otec zůstává ve městě a nepodporuje ho. Nyní žije chlapec u babičky na venkově. Babička farmaří a prodejem části úrody vydělá asi jen 6000 Ksh měsíčně. Bydlí v hliněném domku, kde vaří na dříví, svítí petrolejkou a vodu si nosí ze studny. Babička je již stará a nemůže moc pracovat, takže na farmu plně nestačí. Livingstone je zdravý chlapec a rád chodí do školy.
Kontakt: Hana Jodasová, hana.jodasova@adopceafrika.cz, tel. +420 777 831 836

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.