Domů

Adopce - Collince Agui

Zpět
Číslo dítěte: 51485
Chlapec,
Dítě vyřazeno z adopce
Město, čtvrť: Nairobi Mseywa
Země: Kenya
Matka: Janet Jayunga, nar. 1969, bez práce
Otec: Tomas Jayunga, nar. 1969, nežijí spolu
Opatrovník: -, farmaří
Popis situace: Collins Agui chodí na SŠ Friends School Gavudunyi. Narodil se 14. 9. 1997. Žije v oblasti Kisumu ve vesnici Hamisi jen s babičkou. Rodiče spolu již nežijí a matka netuší, kde se otec nachází. Matka zůstává u svého bratra, ptorože nemá práci. Má 2 sourozence: Kadenge nar. 2006 a Khasandi nar. 2004 – chodí na ZŠ. Má také nevlastního bratra Maxmila Kasandi od jiného otce. Měsíčně má rodina příjem asi 6,000 Ksh. Celkem 7 lidí bydlí ve 3 místnostech, kde vaří na dříví a svítí petrolejkou. Vodu nosí z řeky. Collinsovi trvalo dlouho než se naučil mluvit, když byl malý. V učení je pomalý, ale jinak je v pořádku. Chlapec rád hraje fotbal a ve škole ho nejvíc baví novinářský kroužek. Až vyroste, rád by se stal novinářem. V roce 2018 by měl nastoupit do 2. ročníku střední školy.
Kontakt: Hana Jodasová, hana.jodasova@adopceafrika.cz, tel. +420 777 831 836

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.