Domů

Adopce - Jane Wanjiku Mburu

Zpět
Číslo dítěte: 51512
Dívka,
Není adoptována
Město, čtvrť: Nairobi Kayole
Země: Kenya
Matka: Nancy Ruguru, v domácnosti
Otec: zemřel, -
Popis situace: Jane se narodila 7. 7. 1999 a má 2 starší sourozence. Dívčin otec zemřel a její matka žije sama. Rodian bydlí ve vlastním hliněném domku, kde vaří na dříví a svítí petrolejkou, vodu si nosí ze studny. Dívka trpí žaludečními vředy.
Kontakt: Jiří Štancl, jiri.stancl@adopceafrika.cz, tel. +420 731 713 099

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.