Domů

Adopce - Alphonce Owino

Zpět
Číslo dítěte: 51590
Chlapec,
Dítě vyřazeno z adopce
Město, čtvrť: Siaya Udenda
Země: Kenya
Matka: -, farmářka
Otec: -
Opatrovník: -, farmář
Popis situace: Alphonce Owino se narodil 15. 5. 1997. Žije se svou babičkou Philister, která je drobná farmářka v jejich venkonvském domově. Alphonso neví, kdo byl jeho otec, protože se narodil dřív, než se jeho matka vdala, a když se vdala, tak ho nechala u babičky. Alphonsova matka se jmenuje Evarlyne Awuor a je drobná farmářka. Používají dřevo na vaření, petrolejku na svícení a vodu berou z přehrady. Alphonso nemá žádné známé zdravotní potíže. Chlapec má rád sledování filmů a ve škole ho nejvíc baví studium divoké zvěře. Až vyroste, rád by se stal právníkem. V roce 2018 by měl nastoupit do 4. ročníku střední školy.
Kontakt: Hana Jodasová, hana.jodasova@adopceafrika.cz, tel. +420 777 831 836

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.