Domů

Adopce - Peter Oduor

Zpět
Číslo dítěte: 51629
Chlapec,
Dítě vyřazeno z adopce
Město, čtvrť: Mombasa Kisauni
Země: Kenya
Matka: Consolata Nekesa, nar. 1970, prodává zeleninus
Otec: John Owino, nar. 1964, zesnul
Opatrovník: -
Popis situace: Peter se narodil 20.5.1999. Jeho otec zemřel. Matka je samoživitelka a prodává zeleninu. Peter má 2 starší sourozence: George a Antony a mladší setru Pauline. Bydlí v cihlovém domku ve dvou místnostech, 5 lidí. Doma vaří na dřev uhlí, svítí petrolejkou a vodu berou z vrtu. Peter je zdravý a má před sebou poslední rok střední školy.
Kontakt: Hana Jodasová, hana.jodasova@adopceafrika.cz, tel. +420 777 831 836

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.