Domů

Adopce - Judith Achieng

Zpět
Číslo dítěte: 51655
Dívka,
Není adoptována
Město, čtvrť: Mbita Kamgere
Země: Kenya
Matka: -
Otec: -
Opatrovník: Edward Otieno, nar. 1976, v domácnosti
Popis situace: Judith žije s babičkou, aby jí pomáhala s domácností, protože je již stará. Otec pracuje daleko od domova a posílá rodině asi 4000 Ksh (cca 1000 kč) na měsíc na vyžití. Má dvě ženy a Judithina matka je jeho první manželkou. Bydlí v hliněném domku, kde vaří na dříví, svítí petrolejkou a petrolejkou, vodu berou z jezera. Dívka ráda hraje fotbal a zpívá, také dochází do kostelního sboru. Trpí malárií a bolestmi žaludku.
Kontakt: Michaela Krakowka, michaela.krakowka@adopceafrika.cz, tel. +420 722 548 495

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.