Domů

Adopce - Brian Kamau

Zpět
Číslo dítěte: 51716
Chlapec,
Dítě vyřazeno z adopce
Město, čtvrť: - -
Země: Kenya
Matka: Ann, nar. 1999, domácí práce
Otec: -
Opatrovník: -, prodává zeleninu
Popis situace: Brian žije s nemocnou matkou a babičkou v domku o dvou místnostech, který jim daroval jejich dobrodinec. Babička prodává zeleninu. Rodinná situace není dobrá, protože babička ze svého výdělku nepokryje chlapcovo školné. Jeho maminka má jen příležitostné práce, když se cítí dobře. Brian má 2 sourozence: Harrison Mungai – chodí na SŠ Hope Well Secondary School a Vanessa Wambui nar. 2010 – je ještě doma. Chlapec rád poslouchá hudbu a ve škole ho nejvíc baví hudební kroužek. Až vyroste, rád by se stal muzikantem. V roce 2018 by měl nastoupit do 3. ročníku střední školy.
Kontakt: Hana Jodasová, hana.jodasova@adopceafrika.cz, tel. +420 777 831 836

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.