Domů

Adopce - Kennedy Otieno Opiyo

Zpět
Číslo dítěte: 51739
Chlapec,
Dítě vyřazeno z adopce
Město, čtvrť: Kisumu -
Země: Kenya
Matka: Margret Ndola, nar. 1963, krejčová
Otec: Michael Opiyo, nar. 1962, farmář
Opatrovník: -
Popis situace: Kennedyho otec je farmář. Rodina žije ve třech pokojích v hliněném domku u Viktoriina jezera, odkud nosí vodu, vaří na dříví a svítí petrolejkou. Celkem 8 lidí bydlí ve třech místnostech. Chlapec je zdravý. Má rád fotbal, ve škole matematiku a vědy. Chtěl by být inženýrem.
Kontakt: Hana Jodasová, hana.jodasova@adopceafrika.cz, tel. +420 777 831 836

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.