Domů

Adopce - Hussein Abdalla

Zpět
Číslo dítěte: 51758
Chlapec,
Dítě vyřazeno z adopce
Město, čtvrť: Mombasa Kilifi
Země: Kenya
Matka: Zeina Salim, nar. 1975
Otec: -
Opatrovník: -, služebná
Popis situace: Hussein se narodil 10. června 2001 a má dva mladší sourozence. Opatrovník vydělá v průměru měsíčně 2500 Ksh čistého. Celkem tři členové žijí v třípokojovém domě, používají dřevěné uhlí na vaření, cínovou lampu na světlo, vodu z vrtu. Zdravotní stav dítěte je dobrý, Chlapec rád hraje fotbal a ve škole ho nejvíc baví hraní her. Až vyroste, rád by se stal učitelem. V roce 2018 by měl nastoupit do 3. ročníku střední školy.
Kontakt: Hana Jodasová, hana.jodasova@adopceafrika.cz, tel. +420 777 831 836

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.