Domů

Adopce - Mary Khavere

Zpět
Číslo dítěte: 51883
Dívka,
Není adoptována
Město, čtvrť: Mombasa Kisauni
Země: Kenya
Matka: -, služka
Otec: -
Opatrovník: -, nar. 1957
Popis situace: Dítě má tři sourozence. Sourozenci nechodí do školy. Rodina vydělává průměrný měsíční čistý příjem 5000. . Žijí v pronajatém jednopokojovém domku se dvěma závislými osobami. Na vaření používají pec, na svícení petrolejovou lampu a vodu mají z vodovodu. Zdraví dítěte je dobré. Matka je živitelkou rodiny, ale rodina je ohrožena chudobou. Kvůli nedostatu peněz je pro ně problém dovolit si tři jídla denně a přiměřenou lékařskou péči. Mary ráda vaří a ve škole ji nejvíc baví dramatický kroužek. Až vyroste, ráda by vedla catering. V roce 2018 by měla nastoupit do 3. ročníku střední školy.
Kontakt: Jiří Štancl, jiri.stancl@adopceafrika.cz, tel. +420 731 713 099

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.