Domů

Adopce - Ali Salim

Zpět
Číslo dítěte: 51886
Chlapec,
Dítě vyřazeno z adopce
Město, čtvrť: Mombasa Kisauni
Země: Kenya
Matka: -, obchodnice
Otec: -
Opatrovník: -, nar. 1971
Popis situace: Matka dítěte je samoživitelka. Ali má čtyři sourozence, všichni chodí do školy a dva sourozenci jsou také v programu adopce 51803 a 51802).Rodina má průměrný čistý měsíční příjem 5000 ksh. Žijí v pronajatém dvoupokojovém hliněném domě s pěti závislými osobami. Na vaření používají pec, na svícení petrolejovou lampu a vodu mají z vodovodu. Zdraví dítěte je dobré. Matka čelí obtížím se zajišťováním nezbytných základních potřeb pro své děti, protože její výdělky jsou příliš malé a ona je tak závislá na dárcích, kteří ji podporují.
Kontakt: Hana Jodasová, hana.jodasova@adopceafrika.cz, tel. +420 777 831 836

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.