Domů

Adopce - Jackline Akinyi Oguna

Zpět
Číslo dítěte: 51955
Dívka,
Není adoptována
Město, čtvrť: - -
Země: Kenya
Matka: Helen Akinyi Oguma, nar. 1983, zemřela
Otec: Joseph Oguma, nar. 1976, zemřel
Opatrovník: -, krejčí
Popis situace: Jackline je sirotek, od srmrti svých rodičů žije u tety. Matka zemřela v r. 2007 a otec 2009. Její bratranec Smokin je také v adopci pod č. 50288. Jackline je HIV pozitivní. 10členná rodina žije ve vlastním domku z plechu o třech místnostech. Teta vydělá asi 20000 Ksh (cca 5000 kč). Doma vaří na dřevěném uhlí a svítí elektřinou, vodu mají z vodovodu.Dívka ráda tráví čas s přáteli a ve škole ji nejvíc baví novinářský kroužek. Ráda by se stala novinářkou. V roce 2018 by měla nastoupit do 2. ročníku střední školy.
Kontakt: Helena Kučerková, helena.kucerkova@adopceafrika.cz, tel. +420 724 855 974

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.