Domů

Adopce - Volenter Akinyi Miswanya

Zpět
Číslo dítěte: 51985
Dívka,
Dítě vyřazeno z adopce
Město, čtvrť: Kisumu Rusinga
Země: Kenya
Matka: Christine Awiti, nar. 1963, drobný domovnice
Otec: Henry Miswany, nar. 1958, prodej ryb
Popis situace: Violenta má 6 sourozenců: Pamella, George, Lilian, Ruben, Rian a Esther. Bydlí v domku o třech místnotech z hlíny. Matka prodává zeleninu a otec je rybář. Oba nemají stálý příjem a když je zákaz lovu ryb v jezeře mají příjem minimální. V roce 2018 by dívka měla jít do 7. třídy základní školy.
Kontakt: Hana Jodasová, hana.jodasova@adopceafrika.cz, tel. +420 777 831 836

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.