Domů

Adopce - Linda Muhonja

Zpět
Číslo dítěte: 52018
Dívka,
Dítě vyřazeno z adopce
Město, čtvrť: Mbale Hamisi
Země: Kenya
Matka: Josphine Kamanza, nar. 1968, vypomáhá v domácnostech
Otec: zemřel
Popis situace: Linda se narodila 7. 12. 1999. Má 6 sourozenců: Faith (pod č 52017) a Hillary jsou také v adopci, další jsou Ivy, Norlin, Tarus a Arnold. Žijí na venkově u babičky, ptotože matka zůstává v nairobi, kde vypomáhá v domácnostech a tak se snaží živit početnou rodinu. Otec již zemřel. Doma u babičky se vaří na dříví a svítí petrolejkou, vodu si nosí z řeky.Dívka ráda hraje netbal a ve škole ji nejvíc baví skautský kroužek. Ráda by se stala právničkou. V roce 2018 by měla nastoupit do 2. ročníku střední školy.
Kontakt: Hana Jodasová, hana.jodasova@adopceafrika.cz, tel. +420 777 831 836

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.