Domů

Adopce - Gloria Achieng

Zpět
Číslo dítěte: 52066
Dívka,
Není adoptována
Město, čtvrť: Kisumu Rusinga
Země: Kenya
Matka: Eunice Akoth, nar. 1986, prodává koblihy
Otec: Benard Onyango, nar. 1976, rybaří
Popis situace: Gloria Achieng chodí na školu Island of Hope School a narodila se 29. 5. 2005. Gloria má 3 sourozence: Tracey Atieno nar. 2003 – chodí na ZŠ, Sheley Awino nar. 2008 je také na ZŠ a nejmladší je Ochieng nar 2011. Gloria je z polygamní rodiny, kde otec má dvě ženy a Gloriina matka je první manželkou. Druhá matka má zatím jen jedno dítě a bydlí v jiném příbytku na stejném pozemku. Otec je rybář a matka prodává sladké pečivo (něco na styl našich koblih). Měsíčně má rodina příjem jen kolem 2000 Ksh. Bydlí ve 2 místnostech hliněného domku. Žijí ve vesnici Gumba v oblati Rusinga West u Viktoriina jezera. Doma vaří na dříví, vodu si nosí přímo z jezera a svítí petrolejkou. V roce 2018 přišla o svého adoptivního rodiče, proto hledá jiného. V tomto roce nastoupí do 6. třídy základní školy.
Kontakt: Petra Zubíková, petra.zubikova@adopceafrika.cz, tel. +420 608 422 250

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.