Domů

Adopce - Delon Hastings Otieno

Zpět
Číslo dítěte: 52095
Chlapec,
Není adoptován
Město, čtvrť: Rusinga Island Kisumu
Země: Kenya
Matka: Dorothy Auko, v domácnosti
Otec: Harum Ochieng, nar. 1973, rybaří
Popis situace: Delon se narodil 26. 8. 1999. Má sestru Mary Molvine Achieng nar. 1998, která je již na SŠ. A další 3 bratry Lowel Odhiambo nar. 2000, Colfax Ochieng nar. 2003 – všichni chodí do školy a nejmladší je John Stockton Otieno nar. 2011. Bydlí s nimi ještě další dvě osiřelé děti z rodiny. Společně sdílí 3 místnosti hliněného domku. Otec je rybář a matka v domácnosti. Měsíčně má rodina příjem jen kolem 4500 Ksh.
Kontakt: Dita Alföldi, dita.alfoldi@adopceafrika.cz, tel. +420 722 092 111

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.