Domů

Adopce - Sylvance Kevogo Idagiza

Zpět
Číslo dítěte: 52219
Chlapec,
Není adoptován
Město, čtvrť: Kakamega Kigama
Země: Kenya
Matka: Florence Idagiza, nar. 1962, v domácnosti
Otec: Francis Idagiza, nar. 1958, příležitosné práce
Popis situace: Sylvance Kevogo Idagiza se narodil 10. 8. 2005 v Kakamega. Chodí do školy Inyali Primary School. Chlapec je z polygamní rodiny, která se skládá z 8 členů. Jeho otec má příležitostnou práci v Nairobi a jeho matka je v domácnosti. Chlapec má 2 sestry a 3 bratry, on je ze všech sourozenců nejmladší. Průměrný měsíční příjem rodiny je 6000 KES (1420 Kč). Rodina bydlí v hliněném domku na venkově, používají dřevo na vaření, lampu na svícení a vodu na pití a praní získávají z řeky. Chlapec je zdravý.
Kontakt: Lucie Mrňáková, lucie.mrnakova@adopceafrika.cz, tel. +420 725 364 361

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.