Domů

Adopce - Monica Njeri

Zpět
Číslo dítěte: 52320
Dívka,
Adoptována
Monica Njeri je v programu adopce od roku 2015 a dnes navštěvuje školu Be Sure Education Centre.
Město, čtvrť: Nairobi Githembe
Země: Kenya
Matka: Tabina Ngakio, nar. 1972, zemřela
Popis situace: Monica se narodila v roce 2005 a má tři sourozence: Alberta, Lucy a Kennedyho (v adopčním programu pod ID 50502). Maminka zemřela, o dívku se starají sourozenci. Rodina má měsíční příjem asi 3 000 Ksh (cca 750 Kč). Bydlí v domku z plechu, který si pronajímají za 2 500 Ksh měsíčně. Vaří na vařiči, svítí elektřinou a vodu berou z komunitní studny. Dívka má zdravotní problémy, ale naštěstí je schopná sama chodit. Dívka ráda hraje hry a ve škole ji nejvíc baví debatní kroužek. Ráda by se stala zdravotní sestřičkou. V roce 2018 by měla nastoupit do 8. ročníku základní školy. Adopce tohoto dítěte stojí 2400 Kč/100 Eur za trimestr.
Kontakt: Ljuben Nunev, ljuben.nunev@adopceafrika.cz, tel. +420 604 574 636

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.