Domů

Adopce - James Mutua

Zpět
Číslo dítěte: 52398
Chlapec,
Dítě vyřazeno z adopce
Město, čtvrť: Kathiani Kauti
Země: Kenya
Matka: Jacinder Warinya, nar. 1979, zemřela
Otec: -, zemřel
Opatrovník: Christian Nduku, nar. 1972, obchodnice
Popis situace: James se narodil v roce 2001 a má tři sourozence: Stephen, Patricia a Samuel (ID 52404). Od té doby, co Samuelovi zemřeli rodiče na AIDS, žije chlapec s prarodiči. Babička prodává zeleninu na místním trhu a jejich farmaření je závislé na srážkách, které jsou poslední dobou stále méně časté. Průměrný měsíční příjem rodiny je 4000 KES. Devítičlenná rodina žije ve vlastním polo-hliněném domku. Vaří na dříví, svítí lampou a pro vodu si chodí k řece či ke studni. James je zdravý chlapec. Chlapec rád hraje fotbal a ve škole ho nejvíc baví farmářský kroužek. Až vyroste, rád by se stal vojákem. V roce 2018 by měl nastoupit do 1. ročníku střední školy.
Kontakt: Hana Jodasová, hana.jodasova@adopceafrika.cz, tel. +420 777 831 836

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.