Domů

Adopce - Terecia Kaveke

Zpět
Číslo dítěte: 52416
Dívka,
Dítě vyřazeno z adopce
Město, čtvrť: Kathiani Kauti
Země: Kenya
Matka: Annah Syombua, nar. 1973, v domácnosti
Otec: Joseph Mutuku, nar. 1974, farmář
Popis situace: Terecia se narodila 26.11.2002 a má 3 starší sourozence - Faith, Ebrahim a Harrison (ID 40693) - všichni chodí do školy. Otec má příležitostnou práci v těžkém průmyslu, občas vypomáhá v zemědělství. Druhé zmíněné je velmi závislé na dešťových srážkách, kterých je v poslední době velmi málo. Matka je v domácnosti. Průměrný rodinný příjem za měsíc je 5000 KES (přibližně 1200 Kč). Otec má zdravotní komplikace - trpí silnými bolestmi hlavy. Rodina žije v polo-zděném domku, používají dříví na vaření, parafínovou lampu na svícení a vodu berou z řeky nebo ze studny. Terecia má dermatologické problémy. Dívka se ráda stará o mladší sourozence a ve škole ji nejvíc baví skupinové práce. Ráda by se stala designerkou. V roce 2018 by měla nastoupit do 6. třídy základní školy.
Kontakt: Hana Jodasová, hana.jodasova@adopceafrika.cz, tel. +420 777 831 836

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.