Domů

Adopce - Brian Mudelema

Zpět
Číslo dítěte: 52487
Chlapec,
Adoptován
Brian Mudelema je v programu adopce od roku 2015 a dnes navštěvuje školu Gilwadsi Primary School.
Město, čtvrť: Mbale Gilwadzi
Země: Kenya
Matka: Hellen Muhonja, nar. 1968, žena v domácnosti
Otec: Kefa Odanga, nar. 1968, drobný farmář
Opatrovník: -
Popis situace: Brian se narodil 27. září 2006 a žije se svými rodiči a třemi staršími sourozenci Eugine, Faith, Conilus. Otec, Kefa Odanga je drobným rolníkem, přičemž matka, Hellen Muhonja, je ženou v domácnosti. Rodina má 6 členů a žijí společně v malém hliněném jednopokojovém domku, vaří na dříví, ke svícení používají kerosinovou lampu a vodu berou z řeky. Brian nemá žádné zdravotní potíže.
Kontakt: Petra Zubíková, petra.zubikova@adopceafrika.cz, tel. +420 608 422 250

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.