Domů

Adopce - Kevin Maxton Ogolla

Zpět
Číslo dítěte: 52579
Chlapec,
Není adoptován
Město, čtvrť: Rusinga Island Kiagasa
Země: Kenya
Matka: Emmaculate Auma Ogolla, nar. 1997, v domácnosti
Otec: Tobias Ogolla Otieno, nar. 1977, tesař
Popis situace: Kevin pochází z polygamní rodiny, kdy jeho matka je již druhou ženou Kevinova otce. První však zemřela a zanechala po sobě děti, o které se teď stará Kevinova matka. Mimo to má Kevin ještě dva vlastní sourozence - Rooney Okoth Ogolla (nar. 2010), Junior Otieno Ogolla (nar. 2014). Kevinův otec je tesař, zatímco matka je v domácnosti. Průměrný měsíční příjem rodiny je okolo 1800 Kshs, což je velmi málo na poskytnutí základních životních potřeb celé rodině, kde 9 lidí je závislých na tomto příjmu. Rodina žije v jednopokojovém hliněném domě, který jim patří. Vodu získávají z jezera, vaří na dřevu a svítí petrolejkou a skrz malý solární panel. Kevin je momentálně v dobrém zdravotním stavu. Chlapec by měl v roce 2017 nastoupit do školky v komunitním centru Ostrov Naděje. Hledá od poloviny roku 2018 nového adoptovního rodiče, platba z term je 2400 Kč
Kontakt: Dita Alföldi, dita.alfoldi@adopceafrika.cz, tel. +420 722 092 111

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.