Domů

Adopce - Wendy Atieno Otieno

Zpět
Číslo dítěte: 52586
Dívka,
Adoptována
Wendy Atieno Otieno je v programu adopce od roku 2017 a dnes navštěvuje školu Island of Hope Humanist School.
Město, čtvrť: Rusinga Island Sienga
Země: Kenya
Matka: Rose Atieno Otieno, nar. 1985, prodává zeleninu
Otec: Daniel Otieno Odhiambo, rybář
Popis situace: Wendy pochází z polygamní rodiny, kde její matka je první ženou otce. Wendy má dva sourozence - Janet (nar. 2006) a Calmax (nar. 2005), a také čtyři sestřenice/bratrance. Průměrný měsíční příjem, který rodina dostává (okolo 6000 Kshs.), je velmi malý na uživení tak velké rodiny. Rodina bydlí v dvoupokojovém hliněném domě, který jim patří. Vodu získávají z jezera, vaří na dřevu a svítí malým solárním panelem. Wendy je momentálně v dobrém zdravotním stavu. Dívka by měla v roce 2017 nastoupit do školky v komunitním centru Ostrov Naděje.
Kontakt: Marie Niederhafnerová, marie.niederhafnerova@adopceafrika.cz, tel. +420 732 122 654

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.