Domů

Adopce - Brian Omondi Festo

Zpět
Číslo dítěte: 52603
Chlapec,
Adoptován
Brian Omondi Festo je v programu adopce od roku 2017 a dnes navštěvuje školu Island of Hope Humanist School.
Město, čtvrť: Rusinga Island Gumba
Země: Kenya
Opatrovník: Festo Ochieng Odoyo, nar. 1978, rybář
Popis situace: Brian se narodil mimo manželství. Poté, co jeho matka zemřela, se o něj neměl kdo starat a platit mu školné. Proto se Briana ujal strýc, který je z polygamní rodiny a má dvě manželky. Strýc má celkem 9 dětí, které musí zaopatřit. Peníze, které vydělá rybařením ale nestačí. Jeho průměrný měsíční příjem je 6000 KES (1380 Kč). Používají dřevo na vaření, petrolej nebo solární panýlek na svícení, a pro vodu chodí k jezeru. Strýcova manželka, u které Brian žije, bydlí v hliněném domku se 3 místnostmi, který patří rodině, má zdravotní problémy s břichem a dýchací potíže. Brian je momentálně zdravotně v pořádku. Kvůli situaci v rodině bylo dítě vybráno na umístění do sirotčince "Ostrov naděje" na Rusinga Island, kde by mělo najít nový domov a začít chodit do školy. (Adopce tohoto dítka je zvýšena na částku 16.800,- Kč/660 EUR ročně, která pokryje kromě nákladů na studium také náklady na ubytování, vychovatelku a jídlo v sirotčinci.)
Kontakt: Markéta Zlá, marketa.zla@adopceafrika.cz, tel. +420 724 918 470

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.