Domů

Adopce - Sheldon Ouma Odira

Zpět
Číslo dítěte: 52634
Chlapec,
Adoptován
Sheldon Ouma Odira je v programu adopce od roku 2017 a dnes navštěvuje školu Island of Hope Humanist School.
Město, čtvrť: Rusinga Island Kamasengre West (Gumba)
Země: Kenya
Matka: Mercy Odira, nar. 1989, prodává ryby
Otec: Joshua Rimba, nar. 1985, rybář
Opatrovník: -
Popis situace: Sheldon pochází z polygamní rodiny, maminka je druhou ženou tatínka. V domě, kde žije nevlastní maminka, jsou další tři děti, Sheldonovi nevlastní sourozenci (Lucy nar. 2005, Revix nar. 2007 a Euphresia nar. 2010). tatínek je rybář, maminka nakupuje a prodává ryby. Měsíční příjem rodiny je velmi nízký, 1,000 KES (cca 220 Kč). Rodina žije ve vlastním rodinném domě, který má tři mísnosti. Vaří na ohni a dřevěném uhlí a berou vodu z jezera. Ke svícení používají petrolej. Sheldon je zdravý. Chlapec by měl v roce 2018 nastoupit do školky v Komunitním centru Ostrov Naděje. Adopce tohoto dítěte stojí 2400 Kč/100 Eur za trimestr.
Kontakt: Lucie Valtová, lucie.valtova@adopceafrika.cz, tel. +420 607 861 547

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.