Domů

Adopce - Seznam dětí

:


» Naléhavě hledá rodiče

Celkem: 247 dětí
1 2 3 ... 13 Další

Gifton Amisi

Chlapec
4 let
Není adoptován
Číslo dítěte: 52563
Gifton pochází z polygamní rodiny, kdy jeho otec má dvě manželky. V jejich domě je Gifton nejmladším členem rodiny. Má dva starší sourozence - Chelsea (nar. 2005), Ursla (nar. 2008). Otec je rybářem a matka prodává ryby. Pětičlenná rodina žije v třípokojovém hliněném domku, který jim patří. Vaří na dříví a uhlí, svítí petrolejkou a vodu získávají z jezera. Druhá manželka žije v odděleném domě s pěti dětmi a otec je jediný, kdo financuje jejich studium. Průměrný čistý měsíční příjem Giftonovy rodiny je 1500 Kshs (cca 375 Kč), což je velmi málo na pokrytí základních životních potřeb rodiny. Gifton si rád hraje se svými kamarády. Je v dobrém zdravotním stavu. Chlapec by měl v roce 2017 nastoupit do školky v komunitním centru Ostrov Naděje.

Vincent Junior Ochieng

Chlapec
5 let
Není adoptován
Číslo dítěte: 52572
Vincent je nejmladším členem rodiny. Má dva sourozence - Alphonce Otieno Ochieng (nar. 2005) a Michael Odhiambo Ochieng (nar. 2010). Otec, jenž je jediným živitelem rodiny, je rybářem, zatímco matka se stará o domácnost. Průměrný měsíční příjem rodiny je okolo 2000 Kshs. (cca 500 Kč), což je velmi málo na zajíštění jídla pro celou rodinu a na zaplaceního školného dětem. Rodina žije v dvoupokojovém hliněném domě, který jim patří. Vodu získávají z jezera, vaří na ohni a svítí petrolejkou. Vincent rád zpívá. Momentálně je v dobré zdravotní kondici. Chlapec by měl v roce 2017 nastoupit do školky v komunitním centru Ostrov Naděje.

Wendy Atieno Otieno

Dívka
7 let
Není adoptována
Číslo dítěte: 52586
Wendy pochází z polygamní rodiny, kde její matka je první ženou otce. Wendy má dva sourozence - Janet (nar. 2006) a Calmax (nar. 2005), a také čtyři sestřenice/bratrance. Průměrný měsíční příjem, který rodina dostává (okolo 6000 Kshs.), je velmi malý na uživení tak velké rodiny. Rodina bydlí v dvoupokojovém hliněném domě, který jim patří. Vodu získávají z jezera, vaří na dřevu a svítí malým solárním panelem. Wendy je momentálně v dobrém zdravotním stavu. Dívka by měla v roce 2017 nastoupit do školky v komunitním centru Ostrov Naděje.

Bencason Argwengs Ouma

Chlapec
9 let
Není adoptován
Číslo dítěte: 52131
Bencason Argwengs Ouma se narodil 26. 7. 2008. Žije v oblasti Kisumu ve vesnici Nyangera s oběma rodiči. Je nejmladší ze 4 sourozenců. Otec rybaří, ale má nepravidelný a vemi nízký příjem kolem asi 2,000 Ksh měsíčně. Další děti jsou: Dave Castro, John Okinyi a Brian Otieno. Všichni bydlí ve 2 místnostech, kde vaří na dříví a svítí petrolejovou lampou. Vodu si nosí přímo z Viktoriina jezera. Chlapec je zdravý.

Bonphace Otieno Ouma

Chlapec
9 let
Naléhavě hledá rodiče
Číslo dítěte: 52604
Bonphace je nejstarší ze 4 dětí. Jeho sourozenci jsou Reinhard Bonke Otieno, Arshavin Onyango Ouma, Winnie Akinyi Ouma. Otec, který byl hlavním živitelem rodiny zemřel a matka, která je v domácnosti a nemocná, se nyní musí o všechny postarat a platit poplatky za školu. Měsíční průměrný příjem rodiny je 4600 KES (1058 Kč). Matka je HIV pozitivní a bere léky. Bonphace je zdravý. Rodina žije v troj-pokojovém hliněném domku, který jim patří. Používají dřevo na vaření, petrolej na svícení, a pro vodu chodí k jezeru. Kvůli situaci v rodině bylo dítě vybráno na umístění do sirotčince "Ostrov naděje" na Rusinga Island, kde by mělo najít nový domov a začít chodit do školy. (Adopce tohoto dítka je zvýšena na částku 16.800,- Kč/660 EUR ročně, která pokryje kromě nákladů na studium také náklady na ubytování, vychovatelku a jídlo v sirotčinci.)

Brian Omondi Festo

Chlapec
9 let
Naléhavě hledá rodiče
Číslo dítěte: 52603
Brian se narodil mimo manželství. Poté, co jeho matka zemřela, se o něj neměl kdo starat a platit mu školné. Proto se Briana ujal strýc, který je z polygamní rodiny a má dvě manželky. Strýc má celkem 9 dětí, které musí zaopatřit. Peníze, které vydělá rybařením ale nestačí. Jeho průměrný měsíční příjem je 6000 KES (1380 Kč). Používají dřevo na vaření, petrolej nebo solární panýlek na svícení, a pro vodu chodí k jezeru. Strýcova manželka, u které Brian žije, bydlí v hliněném domku se 3 místnostmi, který patří rodině, má zdravotní problémy s břichem a dýchací potíže. Brian je momentálně zdravotně v pořádku. Kvůli situaci v rodině bylo dítě vybráno na umístění do sirotčince "Ostrov naděje" na Rusinga Island, kde by mělo najít nový domov a začít chodit do školy. (Adopce tohoto dítka je zvýšena na částku 16.800,- Kč/660 EUR ročně, která pokryje kromě nákladů na studium také náklady na ubytování, vychovatelku a jídlo v sirotčinci.)

Samuel Wakiaga Odero

Chlapec
9 let
Naléhavě hledá rodiče
Číslo dítěte: 52609
Samuel je druhý narozený v rodině tří dětí. První narozený Daniel Odero, zatímco posledním rokem je Philister Odero (jejich věk v roce 2017 je 13,6). Otec je velmi starý a nemocný, zatímco matka je duševně nemocná a někdy odejde z domova neznámo kam. Rodina dostává jídlo od dobrodinců a soused. Žijí v hliněném domku se dvěma místnostmi. Domek je velmi starý a téměř padá. Vodu mají z jezera, vaří na dříví a svítí petrolejkou. Rodinná situace je velmi špatná. Samuel je v tuto chvíli zdravý. Kvůli situaci v rodině bylo dítě vybráno na umístění do sirotčince "Ostrov naděje" na Rusinga Island, kde by mělo najít nový domov a začít chodit do školy. (Adopce tohoto dítka je zvýšena na částku 16.800,- Kč/660 EUR ročně, která pokryje kromě nákladů na studium také náklady na ubytování, vychovatelku a jídlo v sirotčinci.)

Vena Anyango Mboya

Dívka
9 let
Není adoptována
Číslo dítěte: 52127
Vena Anyango Mboya chodí do školy na Island of Hope. Narodila se 14. 7. 2008. Bydlí v oblasti Kisumu ve vesnici Ufira s oběma rodiči. Je jedináček. Měsíčně má rodina příjem asi 5,000 Ksh. Domek, kde bydlí si pronajímají. Doma vaří na dříví a svítí petrolejkou. Vodu si nosí z jezera. Dívka je zdravá.

Don Otieno Emily

Chlapec
10 let
Není adoptován
Číslo dítěte: 52136
Don se narodil 6. 2. 2007 a má 2 sourozence (Tonny a Barryman). Matka je učitelkou na základní škole, ale její příjem je malý. Rodina bydlí v třípokojovém hliněném domku u babičky, která se ale stará ještě o dalších sedm dětí. Vodu si nosí z jezera, vaří na dřevěném uhlí a dříví a svítí petrolejkou.

Matinde Deril Elma

Chlapec
10 let
Naléhavě hledá rodiče
Číslo dítěte: 52607
Deril Elma je nejmladší ze čtyř dětí. Jeho sourozenci jsou: Gerald Otieno Matinde, Rooney Can Matinde, Rashid Paul Matinde. Oba rodiče jim zemřeli a o děti se začal starat strýc. Strýc má své vlastní děti a ještě se stará o další dva sirotky. Strýc se živí rybolovem na sítích jiných lidí a příjem, který dostane, je velmi malý, jeho průměrný měsíční příjem je 4500 KES (1035 Kč),což nestačí na zajištění základních životních potřeb rodiny. Žijí v jednopokojovém domku z hlíny, který jim patří. Používají dřevo na vaření, petrolej na svícení, a pro vodu chodí k jezeru. Deril Elma je na tom zdravotně dobře, kromě příležitostné malárie. Kvůli situaci v rodině bylo dítě vybráno na umístění do sirotčince "Ostrov naděje" na Rusinga Island, kde by mělo najít nový domov a začít chodit do školy. (Adopce tohoto dítka je zvýšena na částku 16.800,- Kč/660 EUR ročně, která pokryje kromě nákladů na studium také náklady na ubytování, vychovatelku a jídlo v sirotčinci.)

Monicah Katunge

Dívka
10 let
Není adoptována
Číslo dítěte: 52395
Monicah se narodila v roce 2007 a je jedináček. Matka se provdala za muže, který jí začal být nevěrný a oženil se s jinou ženou, takže se v roce 2006 rozvedli. Průměrný měsíční příjem rodiny je 3000 KES. Čtyřčlenná rodina žije ve vlastním polohliněném domě. Vaří na dříví, svítí lampou a pro vodu si chodí k řece nebo do studny. Monicah je zdravá dívka.

Brian Mudelema

Chlapec
11 let
Není adoptován
Číslo dítěte: 52487
Brian se narodil 27. září 2006 a žije se svými rodiči a třemi staršími sourozenci Eugine, Faith, Conilus. Otec, Kefa Odanga je drobným rolníkem, přičemž matka, Hellen Muhonja, je ženou v domácnosti. Rodina má 6 členů a žijí společně v malém hliněném jednopokojovém domku, vaří na dříví, ke svícení používají kerosinovou lampu a vodu berou z řeky. Brian nemá žádné zdravotní potíže.

Cornelius Mutenje

Chlapec
11 let
Není adoptován
Číslo dítěte: 52098
Cornelius má 2 sourozence. Žijí s rodiči a všechny děti chodí do školy. Otec má jen příležitostné práce a jeho příjem je malý a nestálý. Rodina stěží vyžije a děti do školy nemohou chodit pravidelně kvůli školnému, na které se často nedostává. Doma se vaří na dříví a svítí petrolejkou, vodu si nosí z řeky. Chlapec má zdravotní problémy s očima.

Fiona Atieno Ogoko

Dívka
11 let
Není adoptována
Číslo dítěte: 52225
Fiona Atieno Ogoko se narodila 4. 11. 2006 a chodí do školy St. Gabriel Community Youth Centre. Má bratra Ammona, který se narodil v roce 2010. Otec je obchodník a matka je v domácnosti. Průměrný měsíční příjem rodiny je 3500 KES (830 Kč). Tento příjem nestačí na pokrytí všech potřeb rodiny a na zaplacení školného pro děti. Rodina žije v pronajatém jednopokojovém domku a spolu s rodinou žije ještě dívčina sestřenice. Používají petrolej na vaření, elektřinu na svícení a vodu na pití a praní kupují z vodovodu. Dívka je zdravá.

Roffin Atieno Owino

Dívka
11 let
Není adoptována
Číslo dítěte: 52445
Roffin žije s rodiči a svými třemi staršími sourozenci v Ngando. Její otec živí rodinu příležitostnými pracemi, ale se svým měsíčním příjmem 8000 šilinků má problém hradit dětem školní poplatky. Dívka tak tráví většinu času doma, což se projevuje na jejím výkonu v období, kdy se do školy může opět vrátit. Rodina bydlí v pronajatém domě o dvou pokojích. Jídlo připravují na vařiči na dřevěné uhlí, svítí elektřinou a vodu si musí kupovat. Roffin je zdravá. Má starší sestry Christine (nar. 2002), Anne (nar. 2001) a Clementine (nar. 2000).

Austin Omondi

Chlapec
12 let
Není adoptován
Číslo dítěte: 52069
Nízké příjmy rodiny stačí pouze na zkladní potřeby. Na školné již peníze nezbývají. Clapec navštěvuje základní školu.

Logan Ochieng Okinyi

Chlapec
12 let
Není adoptován
Číslo dítěte: 52174
Otec zemřel a zanechal Logana a jeho 3 sourozence pouze s matkou. Později však matka zmizela z domova a nechala děti samotné. Ujal se jich jejich nevlastní dědeček, který je pouze drobným farmářem. Žijí v dvoupokojovém hliněném domku se střechou z trávy, která prosakuje když prší. Dědeček je však již starý a nemůže se o děti starat. Logan byl proto umístěn do sirotčinci na Ostrově Naděje. Z tohoto důvodu potřebuje podpořit vyšší částkou, která pokryje kromě nákladů na studium také náklady na ubytování, vychovatelku a jídlo.

Mary Michel

Dívka
12 let
Není adoptována
Číslo dítěte: 52493
Mary se narodila 25. listopadu 2005 a spolu se svým bratrem Febianem žijí s rodiči v Naoirobi Dandora. Otec, David Nabuse, pracuje jako podomní prodavač, zatímco matka, Jacline Asiko, je žena v domácnosti a její mladší bratr chodí do školky. Jejich měsíční příjem činí 5 000 KES, což je v přepočtu 1 200 Kč. Žijí v pronájmu v cihlovém domě v jedné místnosti, vaří na kamnech, mají elektrické osvětlení a vodu získávají z kohoutku. Rodiče dětí mají velké problémy, aby se svým malým příjmem dokázali dětem platit školní poplatky. Mary nemá žádné zdravotní problémy.

Monica Njeri

Dívka
12 let
Není adoptována
Číslo dítěte: 52320
Monica se narodila 2.3.2005 a má tři sourozence: Alberta Wanyoike, Lucy Wambui (je kadeřnice) a Kennedy Ngige (ID 50502). Matka je vdova a prodává oblečení z druhé ruky. Nejstarší syn Albert žije u babičky. Rodina má měsíční příjem asi 3 000 Ksh (cca 750 Kč). Bydlí v domku z plechu, který si pronajímají za 2 500 Ksh měsíčně. Vaří na vařiči, svítí elektřinou a vodu berou z komunitní studny. Dívka má podobné zdravotní problémy jako její bratr, ale naštěstí je schopná sama chodit.

Sylvance Kevogo Idagiza

Chlapec
12 let
Není adoptován
Číslo dítěte: 52219
Sylvance Kevogo Idagiza se narodil 10. 8. 2005 v Kakamega. Chodí do školy Inyali Primary School. Chlapec je z polygamní rodiny, která se skládá z 8 členů. Jeho otec má příležitostnou práci v Nairobi a jeho matka je v domácnosti. Chlapec má 2 sestry a 3 bratry, on je ze všech sourozenců nejmladší. Průměrný měsíční příjem rodiny je 6000 KES (1420 Kč). Rodina bydlí v hliněném domku na venkově, používají dřevo na vaření, lampu na svícení a vodu na pití a praní získávají z řeky. Chlapec je zdravý.
1 2 3 ... 13 Další

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.