Domů

15 let programu Adopce afrických dětí – projektu pomoci na dálku

Při příležitosti Dne Afriky 25.5. projede Prahou AFRO TRAMVAJ a odstartujeme měsíční kampaň silných příběhů z adopce na dálku. Tento projekt a Den Afriky vnímáme v těchto dnech jako mimořádně důležitý a symbolický! Každý den od 25.5. zveřejníme jeden silný příběh adoptivních rodičů, dětí z programu a dobrovolníků.

TISKOVÁ ZPRÁVA Centra Narovinu – 22.5. 2017

Při příležitosti Dne Afriky 25.5. projede Prahou AFRO TRAMVAJ a odstartujeme měsíční kampaň silných příběhů z adopce na dálku.

Čtvrtek 25.5. ve 14:15 hod. vozovna Střešovice (Patočkova 4, Praha 6). Tramvaj odjede ve 14:30 hod. a v centru města ji budete potkávat až do 17:30 hod.

15 let projektu adopce na dálku více než 4 000 dětí dostalo šanci na lepší budoucnost! Projekt pomáhá konkrétním dětem, ale i celým rodinám a komunitám. Po 15 letech zkušeností říkáme MÁ TO SMYSL!

Děti vystudovaly, dnes už mají práci, staly se zodpovědnými rodiči, pomáhají jako dobrovolníci a pomoc posílají dál...

Tento projekt a Den Afriky vnímáme v těchto dnech jako mimořádně důležitý a symbolický! Každý den od 25.5. zveřejníme jeden silný příběh adoptivních rodičů, dětí z programu a dobrovolníků. Jeden z příběhů, jak projekt konkrétně pomáhá je k dispozici na www.centrumnarovinu.cz/15-let-projektu-adopce-na-dalku

Kampaň zakončíme v neděli 18.6. multikulturním festivalem Narovinu Afrika Fest na lodi Cargo na pražské Náplavce, symbolicky při příležitosti Dne Afrického dítěte, který se slaví 16.6. Každé dítě na této planetě si zaslouží příležitost na důstojný život!

Češi už 15 let pomáhají formou adopce na dálku se situací s imigrací a rostoucím strachem a s ním spojenými tendencemi k netoleranci, xenofobii a rasismu. Chuť pomáhat a solidarita je jediné východisko ze současné světové situace.

Přejeme Vám krásné dny a děkujeme za pozornost této aktivitě.
S přátelským pozdravem, Simona Heřtusová

Centrum Narovinu, Simona Heřtusová, mobil 608301270, Sokolská 1802/32, Praha 2, 120 00 simona.hertusova@adopceafrika.cz, www.adopceafrika.cz www.facebook.com/CentrumNarovinu

 

Centrum Narovinu je obecně prospěšná společnost, která vznikla v roce 1995. Cílem projektů je zlepšení vzdělávání, zdravotní péče a celkové životní úrovně v Africe. Hlavní náplní činnosti jsou projekty zahraniční rozvojové spolupráce a rozvoj dobrovolnictví. Všechny projekty kladou důraz na trvalou udržitelnost a soběstačnost, aktivní přístup místních lidí, přebírání zodpovědnosti a využívání vlastních možností. Centrum Narovinu podporuje kampaň Česko proti chudobě.

Mezi hlavní projekty patří komunitní centrum Ostrov Naděje na Rusinga Island v Keni, které denně navštěvuje přes 500 dětí. Jeho součástí je sirotčinec, mateřská, základní a střední škola, vzdělávací centrum s knihovnou a počítačovou učebnou, dílna na opracování mastku, zdravotní klinika a farma.

A program Adopce afrických dětí - projekt pomoci na dálku, který funguje od roku 2002 a se vzděláním pomohl více než 4 000 dětem.

Stáhnout Stáhnout video (63 MB)

PřílohaVelikost
Banner629.74 KB
Tisková zpráva1.02 MB