Domů

Adopce - Victoria Muthini Ngao

Zpět
Číslo dítěte: 40404
Dívka,
Dítě vyřazeno z adopce
Město, čtvrť: Machakos Kathiani
Země: Kenya
Matka: -, zemřela
Otec: -, zemřel
Opatrovník: Rael Ndunge Ngao, nar. 1956, farmář
Popis situace: Victoria žije u bratra, protože oba rodiče jí zemřeli. Bratr má již vlastní rodinu a ostatní sourozenci žijí také samostatně. Měsíční příjem bratra je asi 1,600 Ksh (cca 400 Kč). Celkem 5 lidí bydlí v domku ve 3 místnostech. Vaří na ohni, svítí petrolejkami a vodu nosí z řeky. Dívka studuje kadeřnický kurz na učilišti. Nyní je ve 2. ročníku, k ukončení studia jí zbývá ještě jeden další rok (situace v roce 2018). Vzhledem k tomu, že náklady na studium jsou na prakticky orientovaných školách vyšší, byla by vhodná zvýšená platba 4,800 Kč/200 Eur za trimestr, možná je však (po ověření) i základní platba 2,400 Kč/100 Eur za trimestr.
Kontakt: Michaela Krakowka, michaela.krakowka@adopceafrika.cz, tel. +420 722 548 495

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.